שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > קורות חיים של עורך דין

חדשות

קורות חיים של עורך דין, צילום:
קורות חיים של עורך דין
26/07/2020, כתיבת מומחים

שלושה טיפים לכתיבת קורות חיים של עורך דין

עריכת דין היא מקצוע יוקרתי ונחשק במיוחד ולא בכדי. הקושי להתקבל ללימודים ולהתמחות, תחושת השליחות, הלבוש האלגנטי, השפה הרהוטה והעבודה במוסדות ציבוריים או במשרדים יוקרתיים הם הסיבות השכיחות ביותר לנהירה של צעירים רבים לתחום המשפט, ולמקצוע עריכת הדין בפרט. עם השנים נהירה זו הופכת את היצע עורכי הדין לגדול בהרבה מהביקוש, ועל כן מקצוע זה הופך לתחרותי מאוד. אם כן, עורכי דין צעירים וגם מנוסים שמחפשים עבודה בתחום מבינים שכדי להצליח עליהם לבלוט ולהדגיש את יתרונותיהם ואת הערך המוסף שהם יכולים להביא איתם לתפקיד.

כתיבת קורות חיים היא השלב הראשון בתהליכי חיפוש עבודה ברוב תחומי העיסוק, ועריכת דין ביניהם. קורות החיים הם כרטיס הביקור שלנו והם ההזדמנות הראשונה שיש לנו (ולעיתים היחידה) להציג את עצמנו בפני המעסיק. אם כן, קורות חיים של עורך דין צריכים להיות ממוקדים, מדויקים וליצור רושם ראשוני חיובי. קורות חיים איכותיים, שמתאימים במיוחד למשרה שבה אתם מעוניינים, עשויים להפוך את תהליך חיפוש העבודה שלכם לאפקטיבי וקצר יותר. ריכזנו עבורכם שלושה טיפים מצוינים לכתיבת קורות חיים לעורך דין.

טיפ מס' 1 – שימו דגש על ההשכלה

עריכת דין היא מקצוע אקדמי, שדורש השכלה והסמכה מתאימים. לכן מדובר בתנאי סף בסיסי שבלעדיו לא ניתן לעסוק בעריכת דין. חשוב מאוד שכבר בשלב מוקדם של קורות החיים שלכם תציינו היכן למדתם, באילו שנים ואיזה תואר/תעודה קיבלתם בסיום הלימודים. כמו כן, כתבו שיש לכם רישיון עורך דין ובאיזו שנה קיבלתם אותו, שכן זהו מידע חשוב עבור חלק מהמעסיקים. אל תשאירו את המידע הזה לסוף המסמך, ודאגו שעיקרי הדברים יהיו כתובים בטקסט בולט.

טיפ מס' 2 – התמחות היא ניסיון תעסוקתי לכל דבר

למזלם של עורכי הדין הצעירים הם לא צריכים להתמודד עם חוסר ניסיון כשהם מחפשים את העבודה ה"אמיתית" הראשונה שלהם, מאחר שתקופת ההתמחות נותנת להם כלים מעשיים וניסיון ממשי ב"שטח". לכן, אם אתם עורכי דין צעירים ולא מנוסים, התייחסו לתקופת ההתמחות כמו לניסיון תעסוקתי לכל דבר. רשמו היכן התמחיתם, באילו שנים, וספרו בנקודות קצרות ותמציתיות מה היו תחומי האחריות שלכם ומה עשיתם בפועל כחלק מעבודתכם היומיומית כדי לתת למעסיק מושג לגבי המיומנויות והכישורים שרכשתם בזמן ההתמחות.

טיפ מס' 3 – סדרו את המידע בנקודות והימנעו מקטעי טקסט ארוכים

עורכי דין ותיקים בעלי ניסיון תעסוקתי עשיר ומגוון ירצו באופן טבעי לספר עליו בהרחבה כדי לצייר למעסיק תמונה רחבה וברורה של יכולותיהם. עם זאת, חשוב לזכור שמעסיקים ואנשי גיוס רבים מתמודדים עם כמות גדולה של מסמכי קורות חיים, לכן לא מקדישים יותר מ-10 שניות לרפרוף על כל מסמך בחיפוש אחר עיקרי הדברים. מסמך שעמוס במלל עלול להניא את הקורא מלהתייחס לקורות החיים של המועמד מכיוון שקשה לדלות ממנו את הפרטים החשובים ביותר. לכן, הקפידו להוסיף רק מידע רלוונטי וחשוב, ונסחו אותו בנקודות קצרות ותמציתיות. שיטה זו תהפוך את המסמך שלכם לנוח ומזמין לקריאה, ותקל על המעסיק להתמודד איתו.

טיפ בונוס: אם אתם מתקשים לנסח את המידע הרב בנקודות ולא בטוחים על אילו פרטים אפשר לוותר חלקו את הכתיבה לשלבים: ראשית, כתבו את כל המידע בפסקה אחת ארוכה – איפה עבדתם, באילו שנים, באיזה תחום מתחומי המשפט עסקתם (פלילי, משפחה, מסחרי וכו'), מה עשיתם כחלק מהעבודה השוטפת, אילו יכולות הבאתם לידי ביטוי, אילו הצלחות מיוחדות היו לכם וכל דבר אחר שתוכלו לחשוב עליו. שנית, כשכל המידע פרוס לנגד עיניכם, סמנו את הפרטים שלדעתכם הכרחי לכתוב בקורות החיים שלכם – המידע הכי בסיסי, הכי מרשים והכי רלוונטי למשרה שבה אתם מעוניינים. לבסוף, התייחסו רק לפרטים שסימנתם ונסחו אותם בנקודות קצרות.

מנוע לבניית קורות חיים של "ניב רווח" יקל עליכם ויהפוך את החוויה של כתיבת קורות חיים למהירה ונוחה יותר. מדובר במערכת פשוטה לשימוש וחינמית לחלוטין, שתיצור עבורכם קורות חיים מעוצבים, מסודרים ומזמינים לקריאה, ש"יתפסו" את תשומת ליבו של המעסיק ויעניקו לכם יתרון על פני מועמדים אחרים.

 

הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
תקדין בטוויטר
/HashavimCmsFiles/images/banners/banner-commit.jpg
17 | S:247
קומיט וכל טופס במתנה