שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > תביעת דיבה – המדריך עבור הנתבע

חדשות

תביעת דיבה – המדריך עבור הנתבע, צילום: צילום:freepik
תביעת דיבה – המדריך עבור הנתבע
01/10/2020, כתיבת מומחים

בעידן שבו אנו נמצאים, תביעות דיבה הן כבר לא עניין נדיר במיוחד – והרבה מאוד אנשים תובעים אנשים אחרים שלטענתם הוציאו דיבתם. חלק מהמקרים הם בהחלט מוצדקים ובמקרים אחרים מדובר בתביעות דיבה מופרכות מיסודן, אך בכל מקרה ההחלטה הסופית נמצאת בידיים של בית המשפט בלבד. הגישו נגדכם תביעת דיבה ואין לכם מושג מה אתם צריכים לעשות? המדריך הבא נכתב במיוחד עבורכם.

השתדלו שלא להיגרר לצעדים פזיזים

אם הוגשה נגדכם תביעת דיבהזה לא בהכרח אומר שאתם תצטרכו לשלם פיצוי כספי. טיעונים משפטיים נכונים יכולים להוביל לדחיית התביעה וחיובו של התובע בהוצאות משפט לטובתכם. אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא, לדוגמה, למחוק את הפרסום הפוגעני המפורט בכתב התביעה מהאינטרנט (לדוגמה: מחיקת פוסט מהפייסבוק). חשוב להתייעץ עם עורך דין העוסק בתביעות דיבה לפני שתעשו מעשה פזיז מעין זה, משום שניתן יהיה לטעון בבית המשפט שמחיקת הפרסום הפוגעני מהווה הודאה בטענות המפורטות בכתב התביעה.

אל תצרו קשר עם התובע לאחר קבלת כתב התביעה

על מנת שלא להגדיל את המחלוקת בין הצדדים מומלץ להימנע מליצור קשר עם התובע באופן עצמאי (ובוודאי שלא להמשיך ולפרסם נגדו ברבים אמירות פוגעניות). לאחר שהוגשה תביעת דיבה הסוגייה עברה לפסים משפטיים ומומלץ להסתייע בעורך דין מטעמכם על מנת ליצור קשר עם התובע או עורך דין מטעמו.

אם תחליטו ליצור קשר עם התובע בכתב או בעל פה, לאחר קבלת כתב התביעה, אתם מסתכנים בכך שתאמרו או תכתבו משהו שעשוי לשמש נגדכם במסגרת ההליך המשפטי.

תבחרו עורך דין שעוסק בתחום לשון הרע – הוצאת דיבה

בדומה לתחומים אחרים, לא כל עורך דין עוסק בתחום לשון הרע – הוצאת דיבה (כפי שלא כל רופא עוסק, לדוגמה, ברפואה פנימית). לאחר קבלת תביעת דיבה חשוב לפנות אך ורק לעורך דין שעוסק בתחום זה באופן קבוע ומכיר היטב את החקיקה והפסיקה הרלוונטית. רק עורך דין הוצאת דיבה מתעדכן באופן קבוע בחידושי הפסיקה ויוכל לספק לכם את ההגנה הטובה ביותר.

תהיו סבלניים – זה לא הולך להיות קצר

חשוב שתבינו כי תביעת דיבה יכולה להימשך  זמן רב, בטח כאשר כל אחד מהצדדים יהיה נצור בצד שלו. למעשה, כל עוד התביעה לא הוכרעה ולא ניתן פסק דין נגדכם אין לכם סיבה לחשוש. כנתבעים אין לכם סיבה להתנגד להליך ארוך ככל הניתן כי במהלך תקופה זו אין שום סנקציה נגדכם.

עורך דין אדי בליטשטיין – עורך דין לייצוג תובעים ונתבעים בתביעות דיבה.

רח' משה לוי 11, ראשון לציון

טל': 03-6427876 

 

הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
תקדין בטוויטר
/HashavimCmsFiles/images/banners/banner-commit.jpg
17 | S:80
קומיט וכל טופס במתנה