שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > עורך דין נדל"ן

חדשות

עורך דין נדל"ן, צילום:
עורך דין נדל"ן
06/06/2022, כתיבת מומחים

תחום הנדל"ן הישראלי משגשג בשנים האחרונות, וניתן לראות כי מספר עסקאות הנדל"ן גדל באופן משמעותי בכל שנה. המירוץ לרכישת דירה, כמו גם תוכניות כמו "מחיר למשתכן" משקפים את הביקוש העצום הקיים במדינתנו בכל הקשור לתחום הנדל"ן – דבר אשר עלול ליצור סכסוכים ומחלוקות קשות בעניין מקרקעין. לכך מתווסף הצורך הגובר להבטחת ושמירת האינטרסים של כלל הצדדים הנוגעים למקרקעין, לרבות בעלי הנכס, הדיירים או הרוכשים. לפיכך, בכל הקשור לעסקאות בתחום הנדל"ן, מומלץ למי מהצדדים הרלוונטיים להשתמש בשירותיו של עורך דין מקרקעין מומחה, שהינו בעל ניסיון רב בתחום, לשם קבלת ייעוץ משפטי מהימן ומקצועי אשר יבטיח את התמיכה המשפטית הדרושה לביצוע עסקת מקרקעין מוצלחת.

מה תפקידו של עורך דין מקרקעין? מה נכלל בשירות הייעוץ המשפטי בתחום הנדל"ן? על כך יפורט במאמר הבא.   

 

קווים לדמותו של עורך דין מקרקעין ונדל"ן

תפקידו של עורך דין מקרקעין נוגע לייעוץ משפטי וייצוג לקוחות בכל הקשור לדיני המקרקעין. מדובר בתחום משפטי מורכב, רחב היקף וכמובן – בעל רלוונטיות רבה לחיינו, שבהם עסקאות מקרקעין הן דבר נפוץ למדי, דבר אשר משווה לתחום זה עניין וחשיבות רבה. לב ליבו של תחום דיני המקרקעין נעוץ בחוק המקרקעין, התשכ"ט-1969, המאגד ומסדיר את הסוגיות המשפטיות הנוגעות למקרקעין בישראל. מלבד חוק זה, ישנם מספר חוקים נוספים, המסדירים סוגיות נוספות עליהן חולש תחום המקרקעין, כמו הגנה על רוכשי דירות, חובותיו וזכויותיו של בעל נכס במקרקעין, הסדרת מוסדות התכנון בישראל וכיוצא באלה, כאשר בין חוקים אלה ניתן למנות את חוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965, חוק המכר (דירות), התשל"ג-1973, חוק הגנת הדייר, התשל"ב-1972 ועוד. 

עורך דין מקרקעין מומחה עוסק בכל עסקאות המקרקעין השונות, לרבות מכירה ורכישה של דירות, הגדרת בית משותף, הגדרת בעלות משותפת במקרקעין ועוד, כאשר לרוב מדובר בעסקאות מורכבות יחסית, המוסדרות על-ידי דינים שונים ומגוונים. לפיכך, ישנה חשיבות מכרעת בהפקדת הטיפול בעסקאות מסוג זה, שלרוב הינן משמעותיות ביותר ונוגעות לסכומי כסף גדולים, בידיו של בעל מקצוע מנוסה עם התמחות ספציפית בדיני המקרקעין.     

תמיכה משפטית כתנאי להצלחתה של עסקת המקרקעין – האמנם?

כאמור, הידע המקצועי של עורך דין מקרקעין משווה לו נחיצות ותפקיד מרכזי בעסקאות בתחום המקרקעין, כאשר ניסיונו של עורך הדין עשוי לסייע לפשט את העסקה, למנוע סיבוכים משפטיים עתידיים, להוזיל עלויות, לערוך חוזה מקרקעין שיבטיח הגנה על כלל הזכויות והאינטרסים של הלקוח ולהוביל להצלחתה של העסקה.

בתוך כך, בין שירותי הייעוץ המשפטי בתחום הנדל"ן ניתן למנות שירותים משפטיים קריטיים כגון: הכנת חוזים למכירה או קנייה של נכסי מקרקעין; ייעוץ משפטי לקראת רכישת נכס חדש; רישום עסקאות נדל"ן; ניסוח ועריכת הסכמי שכירות; פינוי קרקע או פינוי מרכוש; ליווי בתחום הפינוי בינוי וההתחדשות העירונית; משא ומתן לרכישת נכס; ניסוח חוזי רכישה מול קבלנים; סיוע בעסקאות קומבינציה; הסכמי חלוקת קרקעות ועוד.            

אז אם אתם מחפשים עורך דין דירות מומלץ, הגעתם למקום הנכון. זלצר עורכי דין, בית למומחים בתחום בנדל"ן, על כל גווניו והמורכבויות שבו. אצלנו תקבלו שירות משפטי מקצועי, מהימן וממוקד בתחום המקרקעין ובעסקאות בעולם זה, מידיהם של עורכי דין המתמחים ובקיאים בעולם הנדל"ן – כל זאת, תוך קבלת יחס אישי וזמינות גבוהה מצד עורכי הדין המטפלים. 

בין אם מדובר ברכישה או במכירה של דירה או נכס להשקעה, הפקידו בידינו מלאכת התמיכה המשפטית לשם הבטחת עסקת מקרקעין מוצלחת, נשמח לעמוד לרשותכם.

צרו קשר עוד היום לפגישת ייעוץ 077-2200122

 

 

הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
תקדין בטוויטר
/HashavimCmsFiles/images/banners/banner-commit2022.jpg
17 | S:193
קומיט וכל טופס במתנה