שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > עורך דין תעבורה - השקעה ולא הוצאה

חדשות

עורך דין תעבורה - השקעה ולא הוצאה, צילום: אלי אנושי
עורך דין תעבורה - השקעה ולא הוצאה
13/06/2022, כתיבת מומחים

תחום התעבורה במדינת ישראל נכנס תחת התחום הפלילי, ובהתאם לכך קיימת חשיבות לסיוע בשירות של עורך דין תעבורה הבקיא ברזי דיני התעבורה השונים.

תחום דיני התעבורה הנו תחום רחב ומקיף, הכולל עבירות תנועה שונות. טיפול של עורך הדין לענייני תעבורה בתיקים הנוגעים בתחום זה כולל עבירות תנועה כמו נהיגה בפסילה, נהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, מהירות מופרזת, שימוש בטלפון, ועוד.

המחוקק בישראל רואה בביצוע עבירות תנועה, קלות וחמורות, כעבירות שנוהגים בהן בכובד ראש ועל כן הענישה בהתאם.

לקחת עזרה או לא?

נהגים רבים, ללא כל עבר תעבורתי, עשויים למצוא עצמם מסובכים עד מעל לראש בעבירות תנועה שונות ובצבירה של נקודות רבות, דבר המוביל לפסילת רשיון הנהיגה שלהם. גם במקרים בהם מדובר בדו"חות ולא בהזמנה לדין, עשוי הנהג לאבד את רשיון הנהיגה שלו ואף להיות מחויב בביצוע של קורסי נהיגה מונעת, בחינת תאוריה מחודשת, ומבדקים שונים שנועדו לבחון את כשירותו לעלות על הכביש.

הנהג הנורמטיבי לרוב יעדיף לא להסתייע בעורך דין תעבורה, מפני שהוא מאמין בחפותו באמונה שלמה, ובכך הוא חושב כי הוא יצליח להתמודד אל מול הגופים השונים בעת הצורך. זוהי מחשבה מוטעית, שכן עורך דין תעבורה, לעומתו, מכיר ו"שוחה" בדינים השונים, בתקנות, ובסדרי הדין בבית המשפט.

בעת קבלת דו"ח, ברירת משפט, או הזמנה לדין – חשוב מאוד לקחת סיוע של עורך דין תעבורה, שיוכל ליידע אתכם בנוגע לזכויות המגיעות לכם, ולעזור לכם לבחור בנתיב הפעולה הטוב ביותר לאור מצבכם.

אובדן רישיון הנהיגה

אין ספק כי אחד החששות הבולטים העומדים בפני הנתבע הוא פסילתו של רישיון הנהיגה שלו. פסילת רישיון הנהיגה כרוכה בעוגמת נפש רבה הכרוכה בין היתר באובדן הנגישות ובפגיעה ביכולת הניידות של הנתבע. בתי המשפט לתעבורה, כמו גם בתי הדין הצבאיים ורשות הרישוי, רשאים לפסול רישיון נהיגה כאשר פסילתו מוגדרת כפסילה מנהלית.

גם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הפועל מטעמו של משרד הרישוי רשאי לעשות זאת ע"י הגדרת האדם כ"לא מתאים אישיותיות לנהיגה". גורמים נוספים עלולים לגרום לשלילת הרישיון, כאשר את הפסילות העיקריות והמשמעותיות מטילים בתי המשפט לתעבורה ומשרד הרישוי. זאת הם עושים בדרך כלל לאור צבירתן של נקודות רבות או אי עמידה במבחני המכון הרפואי.

לא להזניח

הנהג הנתבע עשוי פעמים רבות לא להכיר את דיני התעבורה השונים ולהכיר במיוחס לו רק בכדי למנוע התעסקות בטיפול בדו"ח תנועה. הדבר נפוץ במיוחד בעבירות קטנות לכאורה כמו אי עצירה בתמרור עצור או חוסר הקפדה על חגורת בטיחות. זוהי טעות גדולה, שכן התובעים מתייחסים גם לעבירה הקטנה ביותר בצורה מחמירה.

יהיו אלה דווקא העבירות "הקטנות" העשויות לגרום בסופו של דבר לאובדן רישיון הנהיגה. יש לזכור כי הנקודות הולכות ומצטברות, גם בעבור דו"חות קטנים.

עורך דין תעבורה מייצג את הנהג בבית המשפט גם בבתי הדין הצבאיים וגם בבית המשפט לתעבורה. ראשית כל יבחן עורך הדין את המקרה לגופו, ורק אז יחליט באיזו דרך הכי נכון לפעול על מנת להפחית את הניקוד ולשמור על רישיון הנהיגה של הלקוח המיוצג על ידו.

תפקידו של עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה הוא עורך דין המתמחה בייצוג הלקוח אל מול עבירות תנועה שונות כמו נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות  מופרזת, ועוד. תפקידו הוא בראש ובראשונה להעניק ללקוח המיוצג ייצוג משפטי הולם, בהתאם לעבירה שביצע ובהתחשב בגורמים נוספים העשויים להשפיע על ההליך המשפטי.

במדינת ישראל חוקי התנועה השונים מוסדרים בתקנות ובפקודות תעבורה שונות, כאשר מערכת המשפט כוללת גם את בית המשפט לענייני תעבורה, אשר בסמכותו לנהל הליכים משפטיים ופליליים. דרגת החומרה של עבירות תנועה שונות נעות על הסקאלה שבין עבירות קלות כמו אי מתן זכות קדימה, לבין כתבי אישום חמורים בגין תאונות דרכים, הפקרה, ועוד.

הנהג המועמד לדין רשאי לייצג את עצמו לבד, אך קיימת חשיבות גדולה לסיוע של עורך דין תעבורה. לעתים עבירות מסוימות עשויות להסתכם בקנס כספי בלבד, אך לחילופין קיימת גם האפשרות שהנהג שביצע עבירות תנועה יעמוד בפני אפשרות של מאסר בגין העבירות שביצע.

סיוע של עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה מומחה עשוי להביא להקלה משמעותית בחומרת העונש שהוטל על הנהג הנתבע, ועד לזיכוי מלא מהמעשים ומהקנסות שהוטלו על הנהג. ידיעתו של עורך הדין על סעיפים קיימים מסייעים לו להצביע על מחדלים אפשריים, מה שלמעשה "שומט את הקרקע" מתחת לרגלי התובעים ומערער את כתב האישום המוגש כנגד המיוצג.

לפיכך, סיוע בעורך דין תעבורה אינו מוגדר כהמלצה בלבד, זוהי המלצה שהיא בגדר חובה. אין להקל ראש בכך כאשר עומדים בפני התמודדות עם גופים שונים, שכל מטרתם היא לפעמים להעניש למען "יראו וייראו".

מורכבותה של התעבורה בישראל

כבישי ישראל בשנים האחרונות נעשים דומים יותר ויותר לזירות מלחמה. אסונות כבדים מתרחשים כמעט כל יום, בדמותם של תאונות דרכים הגובות את חייהם של עשרות אנשים, יחד עם מאות פצועים וכמובן – נזק כספי רב לרכוש.

ניתן לראות כיצד בערים הגדולות במיוחד קיימת מצוקת חניה משמעותית, ועומס רב בכבישים השונים, העירוניים והבין עירוניים כאחד. גרם לרבים לעבור לשימוש באופניים וקורקינטים חשמליים. בנוסף, כבישים רבים הוקצו לנתיבי נסיעה שיתופית, מה שהשאיר נהגים רבים ללא מענה.

יחד עם התקדמות טכנולוגית הכוללת מערכות חדישות שהפכו לחלק בלתי נפרד מהנהיגה (כמו MobileEye), יש נהגים רבים המשתמשים במכשירי הסלולרי ובמערכות הניווט שלהם בעת הנהיגה, מה שמהווה סכנה משמעותית לסביבתם.

כל אלה הפכו את הכבישים במדינת ישראל לסכנה של ממש. עבירות תנועה מתרחשות כל היום וכל הזמן, יחד עם תאונות דרכים מיותרות שהיו עשויות להימנע. שילוב של חוסר ידע של הנהגים בהתמודדותם אל מול הערכאות השונות, עשוי להוביל לענישה משמעותית. לפיכך קיים צורך ממשי להסתייעות בשירותיו של עורך דין תעבורה.

עורך דין תעבורה אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס

עורך דין תעבורה אלי אנושי הנו עו"ד מוסמך בדיני ורזי חוקי התעבורה. מלבד השכלה אקדמאית ומשפטית רלוונטית ונרחבת, בעברו קריירה בתור שופט תעבורה בדימוס, חיבור הספר "גזר דין – מפתח ענישה בעבירות התעבורה", וחברות בוועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין.

תפיסתנו רואה ברישיון הנהיגה שלכם כחלק מהותי מחופש התנועה בדרך החיים של העולם המודרני, ולא רק אמצעי לפרנסה ונוחות. אובדן רישיון הנהיגה שלכם פוגע קשות באיכות חייכם, ועל כן אנו רואים חשיבות גדולה בחזרתו.

עורך דין תעבורה אלי אנושי ישמח להעניק לכם את הייצוג המשפטי הטוב והמקצועי ביותר בתחום.

לסיכום

כפי שהסברנו במאמר זה – מובן כי סיוע של עורך דין תעבורה לצורך ייצוג משפטי בתביעות על עבירות תנועה אינו הוצאה, כי אם השקעה חכמה ומשתלמת, שעשויה לחסוך לכם קנסות כספיים של כסף רב ואף מאסר.

משרד עורכי הדין אלי אנושי ייצג בהצלחה שורה ארוכה של תיקים מגוונים, והוא בעל מעמד כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום זה.

אל תהססו להיעזר במומחים בתחום. אנחנו כאן בשבילכם.

 

הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
תקדין בטוויטר
/HashavimCmsFiles/images/banners/banner-commit2022.jpg
17 | S:193
קומיט וכל טופס במתנה