שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > בדיקת ביטוחים – איך עושים ומדוע היא כה חשובה?

חדשות

בדיקת ביטוחים – איך עושים ומדוע היא כה חשובה?, צילום: :pexels.com
בדיקת ביטוחים – איך עושים ומדוע היא כה חשובה?
16/06/2022, כתיבת מומחים

לכל אחד מאיתנו יש מספר פוליסות ביטוח, עבורן אנו משלמים סכומים לא קטנים בכל חודש – סכומים אשר יכולים להגיע למאות רבות של שקלים ואף יותר מכך.

לכל ביטוח יש את החשיבות שלו ואת המקרים מפניהם הוא יכול להגן עלינו, כאשר בין הביטוחים הנפוצים: ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות, ביטוחי רכב, ביטוח דירה ועוד..

יחד עם זאת, מאוד יכול להיות שברבות השנים, רכשנו עוד ועוד פוליסות ביטוח ונכון להיום, לא נמצא את עצמנו כשאנחנו לא יודעים על מה אנחנו בדיוק משלמים ואלו כיסויים יש לנו.

מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לערוך בכל תקופת זמן מסוימת בדיקת ביטוחים ובמידת הצורך לבצע שינויים.

 

בדיקה עצמאית או פנייה לסיוע מקצועי חיצוני

באפשרותכם לבצע את בדיקת הביטוחים באופן עצמאי – כאשר, ניתן להירשם לכל אחד מהאתרים של חברות הביטוח דרכן רכשתם פוליסות ופשוט לבדוק מהן הפוליסות המופיעות על שמכם – בהמשך ניתן להיכנס לכל פוליסה ולראות אלו כיסויים היא כוללת וכמה אתם משלמים בעבורה.

קיים גם אתר ייעודי בשם "הר הביטוח" אשר מאפשר לכם להקיש את הפרטים המזהים שלכם ולאחר מכן, הוא מנפיק לכם רשימה על כל הביטוחים אשר קיימים על שמכם ועל חברות הביטוח אליהן הם משויכים.

אפשרות נוספת היא לקבל סיוע מקצועי מנציג של חברת ביטוח או מסוכן ביטוח, אשר מחזיק בכל הכלים אשר יאפשרו לו לבצע עבורכם את הבדיקות בתוך פרק זמן קצר – ניתן לקבל את השירות הזה גם בצורה טלפונית.

מדוע הבדיקות חשובות?

ראשית כל, מאוד יכול להיות שהגיע הזמן לעשות שינויים בפוליסות הביטוח שלכם – בעיקר, אם עבר זמן רב מאז הפעם האחרונה שבדקתם או עשיתם את אותן פוליסות, קיים סיכוי שהביטוחים הקיימים גם אינם מקיפים מספיק ויהיה מצער שתגלו את הדבר הזה, רק במקרה שאותו מקרה ביטוחי אכן יקרה.

מעבר לכך, קיים סיכוי שתגלו שיש לכם כפל ביטוחי – כלומר, שאתם משלמים עבור אותם כיסויים פעמיים ב-2 פוליסות שונות ואין לתשלום זה כל הצדקה – לכן, בדיקה תאפשר לכם לבטל את הביטוחים המיותרים.

חוץ מזה, בדיקת הביטוחים שלכם יכולה לגלות אם יש פעולות בהן ניתן לנקוט על מנת להוזיל את העלויות – וההוזלה יכולה להיות משמעותית – כידוע, בכל תקופת זמן חברות הביטוח משנות ומשדרגות פוליסות ואף מציעות הוזלות שונות, מהסיבה הזאת, תמיד מומלץ להיות עם "יד על הדופק" בכל מה שקשור לנושא.

בדיקות חשובות לפני שמבצעים שינויים

אם החלטתם לבצע את הבדיקה של הביטוחים באופן עצמאי וגילתם שאתם מעוניינים לערוך שינויים, חשוב שתדעו שישנם פרמטרים עליהם חשוב לשים דגש לפני שמבצעים שינויים שכאלו.

ראשית כל, חשוב לא למהר ולבטל פוליסת ביטוח רק בגלל שהמחיר החודשי עלה ועכשיו הוא נראה לכם גבוה. יש לקחת בחשבון, שברוב פוליסות הביטוח, המחיר החודשי עולה בהתאם לגיל המבוטח – ויש לקחת בחשבון שאולי חברה אחרת תציע כרגע פוליסה בעלות נמוכה יותר, אך עם הגיל הפוליסה תתייקר בצורה שהינה משמעותית יותר.

מעבר לכך, כדאי גם לבדוק את תנאי הפוליסה – כלומר, אם הכיסוי בפוליסה היקרה יותר הוא הרבה יותר גבוה בהשוואה לכיסוי בפוליסה המוזלת, אז מאוד יכול להיות ששווה לכם להישאר עם הפוליסה היקרה.

בכל מקרה, אם אתם לא בטוחים לגבי ההחלטות, קיימת חשיבות גבוהה להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע וניסיון בתחום, אשר יוכל לבדוק את הפוליסות לפרטי פרטים ובמידת הצורך, להציע לכם חלופות אטרקטיביות.

 

 

 

הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
תקדין בטוויטר
/HashavimCmsFiles/images/banners/banner-commit2022.jpg
17 | S:193
קומיט וכל טופס במתנה