שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > הקורונה, ביטוח הרכב ומה שבין גלגליהם

חדשות

הקורונה, ביטוח הרכב ומה שבין גלגליהם, צילום: pixabay
הקורונה, ביטוח הרכב ומה שבין גלגליהם
31/03/2021, כתיבת מומחים

אין כמעט תחום בו הקורונה לא חוללה שינויים מהותיים. מאז חדר הנגיף המסתורי לחיינו, עולמות שלמים שונו באופן דרסטי, כולל ענפים מפתיעים למדי כמו למשל תחום ביטוחי הרכב. במאמר הבא נעסוק בהשפעת הקורונה על מחירי ביטוח רכב בשוק.

כמו חדש

כידוע לכל, נגיף הקורונה צמצם באופן משמעותי את היקף התנועה בארץ. התלמידים עברו ללמוד דרך המסך, אתרי הבילוי נסגרו ועובדים רבים יצאו לחל''ת או שעברו לעבודה מהבית. נוסף על כל אלו, חווינו גם לא מעט סגרים ובידודים בשנה האחרונה. כל הסיבות שלעיל המעיטו באופן ניכר את הסיבות לצאת מהבית והפכו את הרכב המשפחתי למעין פסל סביבתי שמוצג במגרש החנייה לתצוגה – ממש כמו רכב חדש בתערוכה.

בהתאם לכך, גם מחירי ביטוחי הרכב עברו התאמה מסוימת. כשהרכב עומד בחוץ ללא שימוש אין הצדקה לתשלום ביטוח על הרכב ולכן חברות רבות התאימו את עצמן למציאות החדשה והציעו אפשרויות לתשלום מופחת על פוליסות הביטוח שהן מציעות.

כל קילומטר קובע

דוגמא לביטוח רכב מותאם לרוח התקופה הוא ביטוח רכב מבוסס קילומטראז'.  כמה וכמה חברות ביטוח מציעות מסלולים מותאמים למספר הקילומטר שהרכב נסע. כך למעשה חוסר השימוש ברכב מקבל משמעות כלכלית נוספת שיש לה היגיון רב – אם אינכם נוסעים כמעט בכלל ברכב זה סביר ביותר שתשלמו גם פחות על הביטוח שלו. המשוואה פשוטה: שימוש מופחת ברכב מוריד את ההסתברות להשתתף בתאונות כלשהן ולכן מתקיימת הצדקה להורדת מחיר הביטוח.

בנוסף למסלולי ביטוח מבוססי קילומטראז', ישנם גם מסלולים שמתגמלים נהגים שנוסעים מעט. כאן לא מדובר בתשלום ביטוח פר קילומטר אך עדיין נותרת המשמעות לשימוש המועט בכלי הרכב בעידן הקורונה.

יוצאים לשביתה

משקי בית ממוצעים מסתייעים לרוב בשתי מכוניות עבור שגרת החיים הרגילה. ככה זה כשיש שני מפרנסים, ילדים במסגרות חינוך שונות ועוד מגוון של מקומות נחוצים לסידורים מסוגים שונים. התקופה האחרונה ייתרה כמעט לגמרי את השימוש ברכב ועל אחת כמה וכמה את השימוש בשני רכבים. לכן אחת האופציות המשתלמות מבחינת ביטוח היא להוציא את אחד הרכבים להשבתה זמנית. כך תימנעו מתשלום ביטוח עודף על רכב שרק עומד בחניה ועדיין תהנו מרכב זמין לנסיעות שעודן מתקיימות.

לא בושה לבקש החזר

תשלום מופחת על ביטוח הרכב נמצא בהחלט תחת אחריותו של הצרכן הנבון. חברות הביטוח רוצות להרוויח מלקוחותיהם ולכן לא יתנדבו מיוזמתן להוריד את המחירים. יחד עם זאת, הן כן רוצות להשאיר את הלקוחות אצלן ולכן הן פתוחות למיקוח ולמשא ומתן בדרגה מסוימת. עם מעט נחישות ותושייה, ניתן לדרוש החזרים והנחות מחברות הביטוח בעבור השימוש המופחת ברכב בשנה האחרונה. זה אמנם מצריך סבלנות ויוזמה (וגם את הצורך המייגע ליצור קשר עם נציגי שירות) אך זה בהחלט עשוי להשתלם ולהביא להפחתה מבורכת במחירי הביטוח.    

 

הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
תקדין בטוויטר
/HashavimCmsFiles/images/banners/banner-commit.jpg
17 | S:84
קומיט וכל טופס במתנה