שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > תביעות סיעוד: אלה הסיבות שידחו לכם אותן

חדשות

תביעות סיעוד: אלה הסיבות שידחו לכם אותן, צילום: צילום:freepik
תביעות סיעוד: אלה הסיבות שידחו לכם אותן
12/10/2020, כתיבת מומחים

 נכתב בשיתוף עם עו"ד תומר לינר

מתכוונים להגיש תביעת סיעוד? ראו הוזהרתם. חברות הביטוח נוטות לדחות את רוב תביעות הסיעוד, מהנימוק הפשוט שהלקוחות פשוט לא עומדים בתנאי התביעה.

מה זו תביעת סיעוד, מה הסיבות הנפוצות לדחיית התביעה ומה עליכם לעשות במקרה ודחו לכם את התביעה? כל התשובות לפניכם.

מה זה תביעת סיעוד?

למי מאיתנו לא יצא לחשוב על הזקנה? ובכן, לא משנה באיזה אורח חיים תבחרו, הזקנה הזו לא תפסח עליכם ובבוא היום גם אתם תתקשו להתמודד עם הקשיים שמביאה איתה הזקנה.

אחד מהאתגרים המשמעותיים ביותר בזקנה הוא הצורך להתמודד עם פעולות פשוטות ויום יומיות שנהגתם לעשות כל חייכם בעצמכם, ללא כל עזרה מאחרים.

בתוך כך, רבים מאיתנו שמעוניינים להכין את עצמם ליום השחור, נוהגים לרכוש ביטוח סיעודי שיאפשר להם לקבל את הזכות להיעזר באדם אחר לטובת ביצוע אותן פעולות יום יומיות.

תביעת סיעוד הינה תבעה המיועדת עבור מבוטחים שהגיעו לגיל הפרישה וגרים בבית, תוך שהם נזקקים לאדם אחר שיסייע להם בפעולות היומיום שלהם. הלקוחות שהביטוח יקבל את התביעה שלהם יזכו לליווי צמוד שיסייע להם לצלוח את התקופה הקשה בשלום.

אולם, במציאות לא הכל ורוד ומסתבר שחברות הביטוח דוחות את רוב תביעות הסיעוד שהן מקבלות מהלקוחות שלהם ובאופן מעשי, אתם הלקוחות שקיוויתם למשענת נוחה בימים קשים אלה, מתבדים ונשארים למעשה ללא כלום.

איזה אדם מוגדר כסיעודי?

לפני שנפנה לסעיף הבא ונסביר מה הן הסיבות הנפוצות שבגינן דוחות חברות הביטוח את תביעות הסיעוד, נסביר באילו קריטריונים על אדם לעמוד על מנת להיחשב כסיעודי.

ראשית, מדובר באנשים שלא מסוגלים לשבת או לקום בכוחות עצמם. כמו כן, מדובר באנשים שלא מסוגלים להתרחץ עצמם. בנוסף, הם אינם מסוגלים להתלבש, להתפשט, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים ועוד.

בהגדרה, אדם המאבד  את היכולת הבסיסית שלו לבצע את הפעולות שציינו, אמור להשתייך לקבוצת הלקוחות שזכאים לקצבת הביטוח הסיעודי.

מה הסיבות הנפוצות לדחיית תביעת סיעוד?

הנימוק הנפוץ ביותר בקרב חברות הביטוח לדחיית תביעות סיעוד, הוא הטענה כי המבוטח אינו עונה על התנאים ואינו מוגדר למעשה כסיעודי. ברוב המקרים, חברות הביטוח יתנו את ההתאמה לתנאי התביעה באם המבוטח הספציפי אינו מסוגל לבצע לפחות שלוש פעולות או יותר משש פעולות בסיסיות.

בנוסף חשוב לציין, כי רוב תביעות הסיעוד נדחות באמצעות רופאים ומומחים מקצועיים מטעם חברות הביטוח, אשר מצליחים למצוא את הפרצה הנכונה ולהציף את המקרים האפורים בהם מבוטח יחשב כאדם לא סיעודי.

מה עושים אם חברת הביטוח דחתה את התביעה?

עצם העובדה שהמומחים של חברת הביטוח קבעו שאתם לא עונים על הקריטריונים להגשת התביעה, אין זה אומר שעליכם להיכנע. ההמלצה החד משמעית שלנו עבורכם היא לפנות לעורך דין תביעות ביטוח ולעורך דין תביעות סיעוד שיבחן את ההתכנות להגשת תביעה משפטית ולצורך כך אף ייעזר במומחה רפואי מתאים.

לקבלת יעוץ בנושא  מוזמנים לפנות לתומר לינר , משרד עו"ד

 

 

הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
תקדין בטוויטר
/HashavimCmsFiles/images/banners/banner-commit.jpg
17 | S:226
קומיט וכל טופס במתנה